Zaznacz stronę

Zaczęło się od zwykłej rozmowy a skończy na oszczędności 50 100 zł.

Wczoraj ślusarz, który montował nam w domu meble wszedł na temat kredytu hipotecznego, który posiada od 5 lat. Okazało się, że marża w jego kredycie wynosi 2,6%. Informacja ta sprawiła, że musiałem rozwinąć temat i uświadomić go, że płaci bardzo drogi kredyt i że powinien go zrefinansować, czyli przenieść do innego banku na znacznie lepszych warunkach.

Obecnie jego rata przy marży 2,6% wynosi 1801 zł i pozostało mu jeszcze 25 lat spłaty.

Kredyt ma spłacony dopiero w 10% więc nie może skorzystać z ofert wszystkich banków, ponieważ niektóre wymagają 15 lub 20% wkładu własnego.

Mimo to moja propozycja przeniesienia kredytu obniży marżę jego kredytu z 2,6% do 1,85% co oznacza obniżenie raty z 1801 na 1634 zł. W wariancie tym klient nie poniesie żadnych kosztów związanych z prowizją ponieważ wynosi ona 0 zł.

Różnica w racie, która będzie wynosić 167 zł może nie robi wrażenia ale jak pomnożymy ją przez ilość miesięcy, która pozostała do spłaty czyli 300 mcy x 167 zł to wyjdzie nam 50 100 zł oszczędności. Niby nic a jednak można już taką sumę na coś ciekawszego przeznaczyć.

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny nie powinien mieć marży większej niż 2% ponieważ jest on wówczas niekorzystny a obecnie nawet przy najniższym wkładzie własnym jesteśmy w stanie otrzymać kredyt z marżą znacznie poniżej 2%.

Kredyty można refinansować na lepsze warunki dlatego sprawdź marżę swojego kredytu hipotecznego i daj mi znać. Jeśli się na tym nie znasz to napisz lub zadzwoń a pomogę Tobie przeanalizować Twoją umowę i przedstawię możliwości obniżenia kosztów Twojego kredytu hipotecznego.

Ps. kredyt gotówkowy również możesz przenieść na lepszych warunkach.

Nie zwlekaj, nic Cię to nie kosztuje a po co płacić więcej bankom jak możesz te pieniądze przeznaczyć na coś znacznie przyjemniejszego 😉

Twój Expert Finansowy
Dawid Dzimiński
Tel. 602 474 500
Mail: kontakt@kredytdlakazdego.pl